המציאו את הגלגל

לפני חודשיים החלטתי שאני מתגלגל את מרתון טבריה בכיסא גלגלים, אין מה לעשות געגועי למסלול הריצה ולתחרויות הריצה הנחו אותי להחלטה זו (פגיעת ראש או לא?) את האימונים התחלתי בהנחיתו של המאמן וחברי היקר –חיים מלכא.

תוך כדי תנועה אנחנו מתמודדים עם בעיות שצצות ועולות, הכול נעשה תוך ניסוי וטעיה, ממנח גוף, דרך הספקים, צבירת מהירות, מגבלות, בטיחות ועוד… הדרך עוד ארוכה אבל יש כיוון ומטרה, לסיים מרתון על הידיים!

בכדי לעמוד בעומסים של מרתון שלם (42.195 מ') צריך רגליים חזקות! טוב, במקרה שלי ידיים חזקות וגלגלים אמינים!!! את הכפפה הרימו אנשים טובים בחברת SoftWheel, הם נתנו לי גלגלים להתנסות, גלגלים עם טכנולוגיה שבלימת הזעזועים למעשה קיימת בגלגל עצמו.

תחילה לא הורגשו הבדלים גדולים, עיקר השיכוך הורגש בעלייה של מדרגות, מעט בירידה, וללא שינוי בהתגלגלות במסלול ובכלל.

אחרי חודשיים של התגלגלות, חודשיים של אימונים, חודשיים של קפיצת מדרגות, התרסקויות ועוד כל מיני פעלולים שכללו קפיצה לירקון, נאלצתי להחזיר את הגלגלים לתיקון וחזרתי לגלגלים המקוריים. התחושה הייתה של מעבר מחללית לטרקטור, רק כשחזרתי לגלגלים המקוריים הבנתי את האיכות של הטכנולוגיה של (SoftWheel (http://www.softwheel.technology, היום אני יודע לומר שאין תחליף לאיכות של הגלגל, במקרה שלי אלו הרגליים שמובילות אותי ממקום למקום ועליהם נשען הכול!!!

בדיוק כמו רץ שמשקיע בנעליים איכותיות, מחזק את שרירי הרגליים שיעזרו בבלימת הזעזועים החוזרים מהקרקע רגע לפני שהשלד סופג. כאחד שמלמד, מאמן ומסביר למתאמנים על החשיבות של שיכוך שבא דרך משטחי הריצה, נעליים טובות, מדרס, וחוזק השרירים, העובדה שבכל מגע בקרקע הגוף סופג פי 3 ממשקל הגוף פלוס, מינוס… ואם נעשה חישוב פשוט שלמדתי מפרופ' משה איילון (ביומכאניסט הטוב בעולם) – בק"מ ריצה של רץ חובב, הרגל נוגעת 670 פעם, נניח שמשקל הגוף של אותו רץ חובב 70ק"ג , במהלך ק"מ בודד של ריצה כל רגל סופגת 117 טון (אתם מוזמנים לחשב את המספרים ב 10 ק"מ ושלא נדבר על מרתון), כך גם אני משער שבמקרה שלי המשמעות של הבלימה היא קריטית להצלחה ביעד של סיום המרתון. אמנם אני לא יודע לכמת את המספרים אבל בתחושה ההבדל הוא של שמיים וארץ!

לסיכום, אומרים שהחיים הם כמו גלגל, יום אחד אתה למעלה, יום אחד אתה למטה, אני יודע לומר שחוויתי בשנתיים האחרונות בעיקר מה זה להיות למטה (מבחינה ספורטיבית)… היום אני בכיוון חדש בדרך למעלה, עם מטרות חדשות ובעזרת תחליפים טכנולוגיים של softwheel, המטרות נראות קרובות מתמיד! כנראה שבכל זאת הם הצליחו להמציא את הגלגל מחדש 🙂

Life is like a steering wheel it onlytakes a small move to change your entire direction

השארת תגובה